doutniky.etrafika.cz

Trinidad Reyes

Značka Trinidad
Země původu Kuba
Tvar --Jiný--
Délka 110.00 mm
Průměr 15.87 mm
Krycí list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Vázací list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Náplň Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Balení Po 25
Popis Nový král značky Trinidad je nejmenším představitelem nové série, naprosto identický s formátem Minuto. Skvělý kouř podtrhuje jedinečný výběr použitých listů. Pocházejí z oblasti Vuelta Abajo ze které se vybírají listy i pro světoznámou značku Cohiba, rozdíl je pouze ve způsobu fermentace.
Chutě a vůně doutníku Reye jsou však jiný příběh, pokud je doutník dobře vyzrálý, můžete se těšit z harmonických tónů kokosu a kávy.
Vzhledem k rozměrům doutníku se jedná opravdu spíš o chvilky, přesto je možné zaznamenat také nádech vanilky, skořice a oříšků.
Závěr je mírně kořeněný a aroma má mírný charakter. I začátečník tak může ochutnat klasické havano s dobou hoření okolo dvaceti minut.
Prstýnek č. 40
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 9
Ø Chuť 7.8
Ø Kvalita/cena 6.8
Ø Síla 6.5
Ø Doba hoření 38 min
Průměrné hodnocení 8.3
03.10.2007 14:19:47
Renoaire
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 20 minut
Síla 5 Chuť 7
Zpracování 8 Kvalita/cena 6
Na první pohled si všimnete, že doutník je dobře a úhledně ubalený dále váš pohled upoutá elegantní ručně provedené ukončení, dle vzhledu lze soudit, že se jedná o dámský doutník, nicméně nevím byl-li takovýto záměr vyrobit ho jako doutník pro dámy. Sám jsem zvolil napoprvé balení po 5 kusech a záhy zjistil, že se musí bezpodmínečně dodržet uvedená vlhkost 65%, protože při klasické vlhkosti kolem 72% špatně táhne. Stříhal jsem vždy celý profil u takto tenkých doutníků to ani jinak nejde. Doutník má velmi jemné a vyvážené aroma, fermentace se opravdu povedla a listy jsou také z velmi kvalitních zdrojů. Od začátku do konce je, co vychutnávat ať jde o závany kavové, vanilkové či skořicové i jiné, jde opravdu jen o závany, škoda jen, že nedorostl alespoň dospělejší délky corony, ale to je holt Kuba, co doutník to skoro originál, co se délky týče. Rozhodně jde velmi příjemný chuťově zajímavý a zároveň vyvážený doutník vhodný vzhledem ke svojí stavbě i k dennímu kouření. Jedná se poměrně nový doutník dříve exklusivní značky Trinidad je dostupný v baleních po 5 nebo 24 kusech za přijatelnou cenu. Doporučuji ochutnat každému kdo má rád středně silné doutníky jako H. Upmann nebo Montecristo.
05.02.2009 14:06:44
wurf
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 35 minut
Síla 6 Chuť 6
Zpracování 8 Kvalita/cena 5
Skutečně doutník je velmi krásně zptacován. Radost pohledět. Moc jsem chtěl ochutnat nějaký doutník ze známé značky Trinidad. Tak jak píše kolega předemnou, doutník je nutno uchovávat při vlhkosti max. 65%. Osobně jsem měl doutník na klasických 70-72% a doutník bohužel ze začátku špatně táhl. Doutník disponuje dobrou a stálou chutí a jedná se o kvalitního zástupce středně silných - silnějších doutníků. Co mi na doutníků z počátku vadilo byla příliš hořká chuť, a tak jsem nemohl vůbec vychutnat první tahy.
28.05.2009 20:34:29
Alter Egon
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 50 minut
Síla 8 Chuť 9
Zpracování 10 Kvalita/cena 7
Ač malý, až nenápadný vzhledem, jedná se o doutník s velkým "D"! Zpracování je opravdu vysoké úrovni a vzhledu se opravdu nedá nic vytknout! Po zapálení prvního kousku mě překvapila jeho síla, na první pohled jsem myslel že bude jemnější. Chuť je pěkně komplexní (s tóny dřeva, kakaa a koření) a místy hezky slaďoučká, což mám velice rád. O tahu a konstrukci doutníku tu už nebudu psát nic víc, než slovo vynikající - doutníky jako je tento je radost kouřit, když se člověk nemusí zabývat nerovnoměrným hořením apod. Jelikož je tento doutník opravdu chutná záležitost, kouřil jsem ho pomalu, trpělivě až do samotného konce a on se mi za to odměnil bezmála příjemnou hodinou skvělé pohodové chvíle! Jen doporučuji!!
02.04.2010 20:42:37
Honza
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 45 minut
Síla 7 Chuť 9
Zpracování 10 Kvalita/cena 9
Opět jedno rychlejší pokouření..., ale velmi příjemné. Nádherný doutník menšího rozměru s tmavším krycím listem, úžasnou vazbou a netradičním ocáskem. Chuť byla nevtíravá, jemně kořeněná se sladkými tóny. Síla střední. Kouř nepříliš intenzivní. Tah byl průměrný až podprůměrný, vzhledem k průměru doutníku a s ohledem ke zkušenostem kolegů, kteří zde hodnotili tento kousek přede mnou, také ve vztahu ke skladování při vlhkosti kolem 70%. Držení popela bylo průměrné.
I přes výhrady k tahu mohu tento doutník jen doporučit.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí