doutniky.etrafika.cz

Rafael Gonzalez Márquez Panetelas

Značka Rafael Gonzales
Země původu Kuba
Tvar Panatela
Délka 127.00 mm
Průměr 14.29 mm
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural
Balení Po 25
Popis Panetelas je menší doutník, o kterém lze říct, že pokud Lonsdale a Corona Extra značce kralují, Panetela je princem v nabídce. Má perfektně stavěné a elegantní tělo s krásně žilkovaným krycím listem. Doutník má bezvadný tah, nejen znalec si tak může vychutnat nepříliš silný longfiller špičkové kvality. Rozměrem je Panetela určena na kratší chvíle, vychutnat si můžete kořeněné tóny doplněné o cedrový nádech. V závěru lze rozeznat jemný nádech hořké čokolády. Jedinečné aroma je doplněné kořeněnými tóny.

Panetelas je doutníkem pro jakoukoli příležitost, při posezení s tímto doutníkem se pak můžete zamyslet nad věnováním, které je na víku každého boxu napsáno: ´´Tyto doutníky byly vyrobeny z tajné směsi čistého tabáku z Vuelta Abajo, který vybral osobně pan Márquez Rafael González, španělský grand.´´

Prstýnek č. 34
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 7.5
Ø Chuť 9
Ø Kvalita/cena 10
Ø Síla 4.5
Ø Doba hoření 38 min
Průměrné hodnocení 8.3
03.02.2007 21:52:47
Johny
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 30 minut
Síla 4 Chuť 10
Zpracování 8 Kvalita/cena 10
Velmi příjemný společník,který se vyznačuje jemnou nevtíravou milou chutí.Není příliš silný ,ale ani příliš slabý . Chuťově se střídají zemité a kakaově-kávové tóny. Hoření i tah v pořádku . Cenově velmi přijatelný . Má všechny předpoklady pro to , aby se z jeho kouření stal opravdu příjemný zážitek. Vhodný i přes den a to i pro občasné kuřáky.
05.07.2009 23:08:59
Johny
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 40 minut
Síla 5 Chuť 8
Zpracování 7 Kvalita/cena 10
Po delší době jsem se vrátil k tomuto doutníčku , který odjakživa patřil k mým oblíbeným . Po této prodlevě jsem se tedy rozhodl zhodnotit panetelu znovu . Zakoupil jsem několik kusů zhruba před půl rokem a po celou tu dobu zrály v humidoru . Panetela vypadá dobře , to se jí musí nechat . Zpracování je na velmi dobré úrovni . Sice nedosahuje kvalit dražších doutníků jiných značek , ale to vůbec není důležité pokud vezmeme v úvahu cenu doutníku . Bez přehánění za takovou cenu je to opravdu bomba!!! . V dané cenové relaci ( okolo 70 Kč ) panetela opravdu konkurenta nemá , pokud jí ovšem seženete , což může být dnes vcelku těžké. Nyní se ale vrátím k samotnému hodnocení doutníku . Hoření bylo rovnoměrné . Tah ovšem nebyl zpočátku zcela v pořádku . Tento problém však po jisté době odpadl. Nicméně nemohu se ubránit pocitu že tyto kousky byly mnohem "utaženější" než tomu bylo v minulosti. Nutno však dodat že zrání v humidoru panetelám svědčí . Zpočátku jsem cítil dřevité tóny s nádechem koření (nejspíše pepře ). V druhé polovině jsemvychutnával nádechy kávy . Znovu musím podtrhnout pevný a dobře vypadající popel . Bohužel se mi po čase začal rozbalovat krycí list ,ale pravděpodobně bylo na vině mojě špatné oříznutí. Doutník se dá vykouřit až do konce a i tehdy si ponechává všechny dobré vlastnosti . Od minulé recenze musím jeden bod strhnout ,ale jen kvůli zpočátku nevalnému tahu . Ve výsledku ovšem musím tento doutníček znovu každému vřele doporučit . Skvěle se hodí ke všem příležitostem ( pokud neslavíte něco opravdu velkého ) . Je také velmi jemný , takže osloví i sváteční kuřáky . Jenom doporučuji dát si větší práci s výběrem a pořádně doutník " ohmatat " .
29.02.2012 11:22:59
kalimero
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 45 minut
Síla Chuť
Zpracování Kvalita/cena
Lehčí doutník pro začátečníky nebo pro fajnšmekry. Doporučuji nechat zrát, potom je skvělý. Moje byly z roku 2007. Vcelku nebyl problém s tahem, občas spíše měl tendenci prohořívat. Ale to je věc připravení doutníku. Chuťově lehčí, dřevito-bylinná chuť, kávové tóny. Špetka koření v závěru. Fantastické aroma.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí