doutniky.etrafika.cz

Hoyo du Monterrey Epicure No. 1

Značka Hoyo de Monterrey
Země původu Kuba
Tvar --Jiný--
Délka 143.00 mm
Průměr 18.26 mm
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural
Balení Po 3, Po 25
Popis Za vzletným názvem se skrývá habano z nové edice značky Hoyo. Tento formát je vlajkovou lodí ucelené nabídky s perfektní kresbou listu, optimální chutí a dobrou tradicí. Kvality No. 1 se opírají nejen o bezvadný výběr tabákových listů z pěstitelské oblasti Vuelta Abajo a formát Gran Corona neboli Corona Gorda, zde se úročí hlavně víc jak staletá tradice výroby ručně dělaných doutníků.

Již na první pohled doutník zaujme krásnou kresbou krycího listu, po zapálení se přidá jemná oříšková chuť tabáku. Od první chvíle tak nejeden znalec může vychutnat plný a oblý krémový kouř který je na patře až sametový. Zhruba ve druhé třetině se pak začnou rozvíjet příjemné tóny dřeva, krému, oříškového másla a mandlí. Pomalu se blížící finále se nakonec nese v nasládlém, kořeněném duchu se špetkou ovocného nádechu.

Celek má spíš jemný charakter, tělo je středně silné a aroma je nevtíravé. Tento komplex chutí je definován jemným kořením a dřevitými tóny, korunovaný excelentní stavbou a perfektním tahem.

Prstýnek č. 46
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 4
Ø Chuť 6
Ø Kvalita/cena 5
Ø Síla 6
Ø Doba hoření 70 min
Průměrné hodnocení 7.0
Máte-li zájem o zakoupení doutníku, klikněte zde.
30.01.2009 20:12:20
wurf
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 70 minut
Síla 6 Chuť 6
Zpracování 4 Kvalita/cena 5
Doutník na první pohled zaujal velmi příjemným a pevným tvarem Corona Gorda. Do ruky se mi však dostal kousek, který byl velmi tvrdý, to předznamenávalo, že je příliš naplněn tabákem a bude špatně táhnout. Tato předzvěst se vyplnila. Doutník i po dobrém a opatrném oříznutí špatně táhl a tak zpočátku chuť naprosto zanikla. To chápu jako klasický a občasný problém některých ručně balených doutníků, není to chyba celkové kvality. Takže pokud budete mít možnost, doporučuji si doutník vybrat přímo v obchodě a prodejce požádat, aby jste si mohli dle hmatu vybrat doutník sami. Doutník disponuje středně silnou chutí s trochou dřevinové chuti s nádechem bylin. Celkový pocit z kouření byl velmi dobrý a mohu ho doutník doporučit.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí