doutniky.etrafika.cz

Romeo y Julieta Shorts Churchills

Značka Romeo y Julieta
Země původu Kuba
Tvar Robusto
Délka 124.00 mm
Průměr 19.84 mm
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural
Balení Po 1, Po 25
Popis Romeo y Julieta Short Churchill je ručně dělaný doutník řazený do třídy Short Churchill nebo také známější Robusto. Nenechte se proto zmást názvem, mohlo by se zdát že se jedná o kratší verzi formátu Churchill, pravda je ale taková, že pokud se s tímto longfillerem setkáte, máte před sebou plnohodnotné Robusto. Netřeba snad připomínat, že tento formát doutníku není nejvhodnější volbou pro méně zkušené kuřáky.
Značka RyJ je zárukou kvality nejen díky tradici, což potvrzuje i Short Churchill. Opět se setkáváme s perfektním výběrem tabákových listů z kubánských plantáží, což po zapálení stvrzuje středně silná chuť a bohatý kouř. Lahodný prožitek je podpořen bezvadným tahem a nevšedním chováním doutníku, který je ze začátku plnější chuti. Snad aby se v druhé třetině chuť lehce zjemnila a v nádherně dlouhém finále opět zesílila.
Ke slovu se tak dostává souhra vyvážených tónů chuti, díky níž je možné strávit víc jak půl hodiny ve společnosti příjemného kouře. Základ tvoří chuť vyzrálého dřeva a surové kůže spolu se směsicí pepře a nasládlého koření, obohacená také o jadrný krycí list. Po zapálení tak může jedině příjemně překvapit dobrý tah, provázený bohatým kouřem a silným šedavým popelem. Výraznější začátek pak po odhoření první třetiny lehce zjemní a na patře se rozehrává doslova koncert pro chuťové pohárky. Dobře vyzrálý doutník nabídne paletu chutí, mezi nimiž nechybí tón pomerančové kůry, sladkého dřeva, čerstvých bylin, pražených mandlí či třeba nádech kůže.
Celý prožitek umocňuje dlouhé finále, v němž doutník opět zesílí. O zpestření se tak postará nádech čerstvého pepře. Celek má tedy spíš výraznější charakter, přesto se dá říct že nijak zvlášť nevyčnívá z klasické nabídky firmy Romeo y Julieta. I tak se ale jedná o longfiller, který si zaslouží pozornost a pokud se pro něj rozhodnete, bude dobrým společníkem ať už po obědě nebo třeba na zpříjemnění večera. Závěrem zmiňme také možnost uložení do humidoru na delší čas, což doutníku Short Churchill jedině prospěje.
Prstýnek č. 50
Dostupný v ČR Ano
Poznámky

Na tento doutník ještě nebyla napsána žádná recenze.

Chci napsat recenzi na tento doutník

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí