doutniky.etrafika.cz

Montecristo No.4

Značka Montecristo
Země původu Kuba
Tvar Petit Corona
Délka 129.00 mm
Průměr 16.67 mm
Krycí list Colorado Claro
Vázací list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Náplň Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Balení Po 3, Po 5, Po 25
Popis Tato Mareva značky Montecristo je celosvětově nejprodávanějším kubánským doutníkem.
No. 4 je středobodem všech středně velikých havan, stejně jako všech dalších Marevas, a prakticky každý z jmenovaných doutníků je obvykle posuzován na základě tohoto longfilleru.
Tato Petit Corona je silná a plná, bezpochyby velikán mezi havany v malém těle.
Olejovitý krycí list má před zapálením lehce hřebíčkové aroma, po zapálení však ke slovu přichází tóny koření, hořké čokolády a čerstvé kávy.
Perfektní tah, bezvadná stavba těla, příjemné aroma a poctivá chuť. Co dodat?
Prstýnek č. 42
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 7.3
Ø Chuť 6.3
Ø Kvalita/cena 6.3
Ø Síla 6
Ø Doba hoření 45 min
Průměrné hodnocení 6.0
Máte-li zájem o zakoupení doutníku, klikněte zde.
29.07.2007 15:54:42
Kili
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 50 minut
Síla 8 Chuť 8
Zpracování 7 Kvalita/cena 8
Na tento nádherně vypadající kousek od našich kubánských soudruhů jsem se velice těšil, ale výsledek mne poněkud zklamal... :-( Z prvního kousku, který jsem měl možnost okusit, se táhlo asi tak dobře jako z prázdné lahve od vína. Balič se asi začetl do svého oblíbeného románu od A. Dumase a doutník příliš utáhl. Druhý byl v pořádku, ale měl poněkud nepravidelné hoření a několikrát zhasl. Chuť a aroma jsou ale výborné a naprosto úžasný je popel, jenž má vemi tuhou a kompaktní konsistenci a zbavit se jej pro znovuzapálení bylo poměrně obtížné. Jak jsem řekl po chuťové stránce je Montecristo 4 skvělým zážitkem a pokud se pro něj rozhodnete, přeji vám více štěstí než jsem měl sám.
28.03.2009 18:07:48
Probed
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 40 minut
Síla 8 Chuť 10
Zpracování 9 Kvalita/cena 9
Jeden z mých nejoblíbenějších doutníků, který vřele doporučuji. I mě na něm mimo vynikající chutě fascinoval již zmiňovaný úžasně pevný popel.
07.03.2010 19:28:21
Honza
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 40 minut
Síla 8 Chuť 7
Zpracování 9 Kvalita/cena 8
Toto bylo mé první Montecristo a upřímně řečeno mám z něho trošku smíšené pocity. Nemohu říci, že by mi nechutnalo, ale ani jsem si z něho nesedl na zadek. Co se týče zpracování, tak k tomu nemohu mít žádných výhrad, ale je pravda (viz. první recenze na tento doutník), že jsem si vybral z krabice až druhý kousek - ten první byl velmi utažený. Hoření bylo plynulé, rovnoměrné bez jediného vyhasnutí. Držení popela bylo rovněž velmi dobré - celý doutník jsem vykouřil jen na jedno "odklepnutí" zhruba po 20 minutách. Aroma kouře bylo příjemné, nevtíravé s jemným nádechem po vanilce. K chuti mám ale několik výhrad. V prvních deseti minutách byl doutník průměrný, chuť se nedala příliš charakterizovat a intenzita byla spíše slabá. Poté intenzita zasílila a chuť se začala profilovat do sladších tónu kávy. Největší požitek mi přineslo posledních 10 minut kouření, kdy se plně rozvinuly chutě a z kávových tónů se přeorientovaly spíše do zemité chuti. Asi jsem očekával větší zážitek, ale nemohu říci, že bych byl zklamaný. Možná se k Montecristu No.4 vrátím ještě někdy později...
04.05.2010 03:17:04
limo
Celkové hodnocení 1 Doba hoření 50 minut
Síla 0 Chuť 0
Zpracování 4 Kvalita/cena 0
Já jsem tak zklamán, že snad ani nevěřím, že toto byl kubánec. Buďto jsem padl na nějakou čínskou repliku, nebo snad jsem největší smolař pod sluncem, který si z krabice vytáhne mrtvou plastelínu. Nemám, co bych pochválil, s vyjimkou krásného pevného popela (i když hořel křivě). Svůj kousek jsem dostal asi před rokem, a držel v kvalitním ošetření v humidoru, čekaje na slavnostní příležitost... Přišla. A díky tomuto shitu rychle odešla. Takže: příšerně silně utažen - tahat ho byla námaha, a stejně se v půlce kouření začal rozbalovat, naštestí to na tah to vliv nemělo. Chuť vůbec žádná, sterilní nula bez náznaku tabáku, jen slabý kouř (ne dým!). Asi v polovině jsem měl dvouminutový dojem lehce sladkého čokoládového náznaku, pak opět nic, ale vůbec, ani žádný smrad po něčem se pálícím, tam nic nebylo!! Dokonce na konci nepřišla žádná pachuť, nic trpkého, nic štiplavého, nic ostrého. Nezbyla mně ani dochuť na jazyku, já jsem prostě tahal hnědý listí bez jediného vlivu na chuťové vjemy. Ani když jsem si tu věc strčil pod nos a čuchal k tomu, tak to neštípalo, prázdno, marnost, zklamání. No jedno pozitivum - hořelo to velmi studeně, to mně potěšilo. Ale jinak ne, můj exemplář stál za ... omlouvám se za ten výraz. Jestli si tedy výrobce myslí, že tu bídu může pod lákadlem Habana prodávat, tak já jsem rezignoval. Fuj a nikdy více. Je mi líto, ale já doopravdy dávam nula bodů na plné čáře, už mně zklamalo hodně kuřiva, ale vždy byl důvod proč - omluvím chybky nějaké neznačkové novince, nebo rozvojové zemi co nemá tradici, ale tady budu krutý. Ruce pryč od této Kuby! Nebo jsem na stará kolena hlupák já a něco jsem nepochopil?
P.S.: nesundávejte prstýnek - můj byl pevně přilepen!
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí