doutniky.etrafika.cz

Montecristo No.2

Značka Montecristo
Země původu Kuba
Tvar --Jiný--
Délka 156.00 mm
Průměr 20.64 mm
Krycí list Colorado Claro
Vázací list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Náplň Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Balení Po 3, Po 25
Popis No. 2 je favoritem mezi znalci doutníků, kteří si rádi vychutnají větší longfiller typu figurado Piramide.
Perfektní stavba kónického těla je kryta olejovitým krycím listem. Vůně je hladká a plná tónů vlhké země, dřeva a přírodní kůže, umocněná právě nezvyklým tvarem.
Celkové vyznění doutníku je středně silné, přesto je chuť hned po zapalení silná a plná, cítit jsou zemité a kořeněné tóny, někdy lze ve druhé třetině doutníku pocítit lehkou nakyslost.
No. 2 není určen začátečníkům, zkušenější kuřáci však ocení nepravidelnou, postupně kulminující chuť danou konstrukcí těla.
Prstýnek č. 52
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 9
Ø Chuť 8.5
Ø Kvalita/cena 6.5
Ø Síla 7.5
Ø Doba hoření 58 min
Průměrné hodnocení 8.0
23.08.2007 12:08:05
kinkort
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 55 minut
Síla 9 Chuť 10
Zpracování 8 Kvalita/cena 8
Velmi pozoruhodný longfiller od Habanos. Velmi jsem ocenil kulminaci chutí. Ze začátku jsem si říkal, že to asi nebyla dobrá koupě, ale po počátečních 3 minutách jsem byl zaskočen velmi hutnou karamelově-kořeněnou chutí. Jak už je napsáno v popisu pouze zkušenějším kuřákům.
26.07.2009 15:44:06
Kili
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 60 minut
Síla 6 Chuť 7
Zpracování 10 Kvalita/cena 5
Montecristo číslo dvě, jeden z nejvyhlášenějších kubánských doutníků, čemuž odpovídá i cena, jež se pohybuje kolem 350 korun. Ale přeci jen bych za takové peníze čekal víc, než jen "průměrné pokouření"... Zpočátku velmi slabý tah a naprosto nevýrazná chuť, síla tahu se zlepšila jen minimálně, chuť však okolo zhruba 1/3 nabrala příjemný směr. Na druhou stranu, asi nikdy jsem neměl doutník s tak kompaktím popelem a který by tak ochotně držel kouř chladný. I přesto pro mne bylo toto Montecristo poněkud zklamáním... Rozhodně nedoporučuji začínajícím a méně zkušeným kuřákům!
Chci napsat recenzi na tento doutník

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí