doutniky.etrafika.cz

Matador 60x5

Značka Matador
Země původu Dominikánská republika
Tvar Robusto
Délka 125.00 mm
Průměr 23.00 mm
Krycí list
Vázací list
Náplň Dominikánská republika a Kuba
Balení Po 1, Po 5, Po 10, Po 20
Popis Matador 60x5" je typickým představitelem rodiny doutníků tvaru robusto a řadí se mezi rozměrově největší doutníky tohoto tvaru.Disponuje pravidelným tvarem s velmi dobrým poměrem průměru k délce.Kvalitně balený smotek je překryt pevným,méně až středně olejnatým tmavě hnědým listem,odstínu Colorado Claro,s výraznějším žilkováním.Krycí list je balen pečlivě a jednotlivé švy jsou velmi dobře znatelné.Pata i hlava doutníku jsou provedeny na vysoké úrovni.

Matador 60x5" za studena středně výrazné tabákové aroma s přiměsí kůže a náznakem kakaa.Po zapálení aroma zesílí,stává se zemitým.Chuť je v počátku zemitá,mírně nahořklá plná a kulatá.V 2/3 nahořklost ustoupí a převládnou tóny tabáku,kůže a kávy.Poslední třetina doutníku je pak ve znamení velmi výrazné zemité chuti tabáku s příměsí kůže a mírnou nahořklostí,která se ve 3/3 vrací.

Matador 60x5" má díky kvalitnímu ubalení velmi dobrý tah a pravidelně odhořívá.Produkuje hustý,mírně štiplavý namodralý dým.Popel je šedý,kompaktní se snahou lehce vločkovat.

Matador 60x5" patří mezi silnější doutníky.Přesto se jedná o kultivovaný doutník,který zvládnou i ti méně zkušenější kuřáci.
Dostupný v ČR Ano
Poznámky

Na tento doutník ještě nebyla napsána žádná recenze.

Chci napsat recenzi na tento doutník

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí