doutniky.etrafika.cz

José L. Piedra Petit Cetros

Značka Jose L. Piedra
Země původu Kuba
Tvar Belicoso
Délka 127.00 mm
Průměr 15.08 mm
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural
Balení Po 5, Po 25
Popis Značka José L. Piedra ( odvozena ze jména zakladatele Jose Lamadrida Piedra ) byla zaregistrována roku 1880 a byla, na konci 19. století, jednou z nejznámějších exportovaných s dobovým označením La Havana. ´´Uspokojení, které Vám dává Piedra´´ byl oblíbený slogan z té doby.

Později, v 50. letech, kdy firmu vedl José Lamadrid Piedra III., si získaly doutníky velikou oblibu především mezi Američany. Přelomovým se tak stal rok 1962, kdy vstoupilo v platnost americké embargo a tím se trh uzavřel. K resuscitaci došlo až roku 1996, kdy firma vstoupila na americký trh s novou koncepcí doutníků.

Úspěch se dostavil prakticky okamžitě: přijatelný doutník vyráběný z tabáků pěstovaných ve Vuelta Arriba, s krátkou náplní a ručně dobaleným krycím listem. Petit Cetros je strojově vyrobený doutník velikosti Petit Panatela, přičemž hlavní přednost tkví v ceně.

Petit Cetros možná neosloví na první pohled, pokud se však nenecháte odradit, máte možnost vychutnat lehčí kubánský doutník za přijatelnou cenu. Po zapálení se rozvíjí lehce zemité tóny s příjemnou vůní. Druhá třetina má spíš oříškový nádech a závěr je klasicky výraznější v kořeněném duchu.

Tento doutník si nedělá ambice být kubánskou jedničkou a určitě jste již zkusili mnoho lepších. Přesto lze Nacionale doporučit coby běžné každodenní kuřivo za přijatelnou cenu.

Prstýnek č. 38
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 5
Ø Chuť 7
Ø Kvalita/cena 10
Ø Síla 7
Ø Doba hoření 45 min
Průměrné hodnocení 7.0
Máte-li zájem o zakoupení doutníku, klikněte zde.
29.08.2008 08:24:16
Alter Egon
Celkové hodnocení 7 Doba hoření 45 minut
Síla 7 Chuť 7
Zpracování 5 Kvalita/cena 10
Ne příliš vzhledný doutník, který ovšem za velmi malý peníz přináší typickou kubánskou zemitou chuť, kterou budete cítit ještě dlouho po vykouření. Ke konci je chuť jemně kořeněná až peprná. Hoření bylo velmi rovnoměrné, což mě příjemně překvapilo. Je to každodenní doutník, který velice chutná po vydatném obědě a vzhledem k jeho ceně bych ho doporučoval pro ty kteří se chtějí seznámit se světem kubánskích havan.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí