doutniky.etrafika.cz

Jose L. Piedra Nacionales

Značka Jose L. Piedra
Země původu Kuba
Tvar Corona
Délka 134.00 mm
Průměr 16.67 mm
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural
Balení Po 25
Popis Značka José L. Piedra ( odvozena ze jména zakladatele Jose Lamadrida Piedra ) byla zaregistrována roku 1880 a byla, na konci 19. století, jednou z nejznámějších exportovaných s dobovým označením La Havana. ´´Uspokojení, které Vám dává Piedra´´ byl oblíbený slogan z té doby.

Později, v 50. letech, kdy firmu vedl José Lamadrid Piedra III., si získaly doutníky velikou oblibu především mezi Američany. Přelomovým se tak stal rok 1962, kdy vstoupilo v platnost americké embargo a tím se trh uzavřel. K resuscitaci došlo až roku 1996, kdy firma vstoupila na americký trh s novou koncepcí doutníků.

Úspěch se dostavil prakticky okamžitě: přijatelný doutník vyráběný z tabáků pěstovaných ve Vuelta Arriba, s krátkou náplní a ručně dobaleným krycím listem. Nacionales je strojově vyrobený doutník velikosti Corona, přičemž hlavní přednost tkví v ceně.

Nacionale možná neosloví na první pohled, pokud se však nenecháte odradit, máte možnost vychutnat lehčí kubánský doutník za přijatelnou cenu. Po zapálení se rozvíjí lehce kakaové tóny doprovázené typicky kořeněným závěrem s pozoruhodným aroma.

Tento doutník si nedělá ambice být kubánskou jedničkou a určitě jste již zkusili mnoho lepších. Přesto lze Nacionale doporučit coby běžné každodenní kuřivo za přijatelnou cenu.

Prstýnek č. 42
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 5.7
Ø Chuť 8.3
Ø Kvalita/cena 9.7
Ø Síla 6.3
Ø Doba hoření 52 min
Průměrné hodnocení 8.8
Máte-li zájem o zakoupení doutníku, klikněte zde.
02.02.2007 02:25:53
Miguel
Celkové hodnocení 10 Doba hoření
Síla Chuť
Zpracování Kvalita/cena
Dle meho nazoru nejlepsi doutnik dane znacky a mnou velmi oblibeny. Posledni odstavec "popisu doutniku" je presny.
Je to doutnik pro klidny vsedni vecer, kdy o samote rozjimate na verande domu a vychutnavate lehce kakaove tony a jemnou zemitou chut. Ma samozrejme mnoho nesvaru- nedostatku, ale ty jsem mu odpustil, protoze sedavam casto a neruinuje moji penezenku. 10 mu davam pro jeho chut a cenu, nad vsim ostatnim musite primhourit oci. Miguel
26.02.2009 22:17:22
Johny
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 40 minut
Síla 7 Chuť 8
Zpracování 6 Kvalita/cena 10
Poctivý reprezentant této značky. Navzdory téměř podprůměrnému zpracování (nevzhledný krycí list) se jedná o solidní chuťový zážitek. Zemito-kávové tóny přecházejí v druhé polovině do kořeněných. Můj kousek hořel nerovnoměrně ale měl výborný tah (jako většina doutníků značky) . Vzhledem ke své "baťovské" ceně a dobré chuti se dá doporučit. Kdyby měl doutník lepší zpracování , byla by to určitě jednička ,zatím ale zůstává jen lehce nadprůměrným Havana. Určitě ho ještě vyzkouším .

- oprava hodnocení -
Výborná chuť i tah mě přesvědčily k opravě hodnocení - za danou cenu možná lepší doutník neseženete . Je to opravdu jeden z nejlepších doutníků značky JLP .
30.05.2009 21:30:16
zak92
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 50 minut
Síla 5 Chuť 8
Zpracování 5 Kvalita/cena 10
Výborný doutník.Má sice nějaké ty nedostatky ale vzhledem k jeho ceně mu je toleruji.Mají stálé místo v mém humidoru.
21.07.2010 14:15:05
sakalove
Celkové hodnocení 9 Doba hoření 65 minut
Síla 7 Chuť 9
Zpracování 6 Kvalita/cena 9
Zpracovani bylo urcite dostacujici, ale kryci list byl nevzhledny. Doutnik horel velmi dobre, az na poslednich par minut, kdy nekolikrat zhasnul. Silne a prijemne aroma. Chut me mile prekvapila, byla rozmanita, jemne korenena a behem koureni se stridaly stopy po kakau, kave a mandarinkach. Ke konci prevazoval nadech mandli. Vzduch krasne provonelo aroma cedru. Za malo penez, hodne muziky. Asi nejlepsi volba pro ty, co maji hluboko do kapsy, a presto si chteji doprat nejaky chutovy pozitek, kterym Nacionales rozhodne je.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí