doutniky.etrafika.cz

H. Upmann Sir Winston

Značka H. Upmann
Země původu Kuba
Tvar Churchill
Délka 178.00 mm
Průměr 18.65 mm
Krycí list Kuba
Vázací list Kuba
Náplň Kuba
Balení Po 25
Popis Doutník v klasické velikosti Julieta No. 2 patří ve své třídě k jedněm z nejlepších. Toto Havano od H. Upmanna není jen králem značky ale také jedním z nejlepších doutníků, které je možné v současnosti ochutnat.
Sir Winston je velkorysý a silný, má všechny přednosti značkových kubánských doutníků. Naprosto ideální je k významějšímu setkání či třeba po skvostném jídle. Po zásluze si zaslouží respekt i od ´´starých psů´´, znalců dobrého Havana.
Má perfektní barvu krycího listu, výbornou stavbu těla a mimořádný tah. Ze začátku se může objevit nádech surového medu, poté však přechází postupně do dřevitého tónu. Tento se pak střídá s tóny vanilky a oříšků, závěr se nese v rytmu bílého pepře a koření.
Vůně je jemná a hladká, celkový průběh pak velmi příjemný.
Prstýnek č. 47
Dostupný v ČR Ano
Poznámky
Ø Zpracování 9
Ø Chuť 8
Ø Kvalita/cena 8
Ø Síla 2
Ø Doba hoření 90 min
Průměrné hodnocení 8.0
30.06.2013 21:26:22
FraK
Celkové hodnocení 8 Doba hoření 90 minut
Síla 2 Chuť 8
Zpracování 9 Kvalita/cena 8
Vzhled mi přišel takový strohý, ale bez jakékoliv chyby. Krycí list měl dle mého názoru barvu Colorado. K perfektnímu vzhledu mi chyběl nějaký výraznější prstýnek.

Vázací list i náplň pravděpodobně pochází z plantáží ve Vuelta Abajo. Můj exemplář byl bez nějaké výrazné vůně.

Po zapálení jsem byl překvapen, jak se doutník lehce táhne. Byl naprosto perfektně utažený. Produkoval velké množství kouře, který byl prakticky po celou dobu hoření velmi lehký. Celkově se dal kouřit až po konečky prstů. Kouřil jsem ho krásně dlouhých 90 minut. Krásně a rovnoměrně hořel. Ani jednou nezhasl, ani nevyžadoval nějakou korekci. Vytvářel tuhý, světle šedý popel.

Celkově jsem byl s doutníkem spokojený, ale příště bych preferoval nějaký doutník plnější chuti. Na www.cigars-review.org získal slušných 8,8 b. Já osobně mu dávám 8b z 10.
Chci napsat recenzi na tento doutník
Obrázek

Ministerstvo zdravotnictví varuje:
Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí